۵۰ اشتباه بزرگ در صعود (قسمت ششم)

0
2331

پنجاه اشتباه بزرگ در صعود عنوان مقاله ای از Laura Snider است که توسط آقای حمید شفقی به صورت آزاد ترجمه شده است و به بررسی پنجاه  اشتباه عمده در صعود که می تواند منجر به مرگ، سانحه، آسیب و یا حتی کندی صعود شود، می پردازد.

سعی ما بر این است که در طی ده قسمت به آن بپردازیم

  • بیست وشش: حمل کردن کوله در صعودهای تنوره ای

در صعودهای تنوره ای داشتن کوله در پشت کمر می تواند باعث حادثه شود. هنگامی که شما باید از قسمت پشت و کمر خود برای اصطکاک مناسب با سنگ استفاده کنید و کوله شما مزاحم شماست. این مساله می تواند حتی منجر به سقوط تان شود. بهترین کار در این مسیرها اتصال کوله با کارابین به هارنس شما است تا کوله به همراه شما کشیده شود و در پشت شما نباشد.

  • بیست و هفت: عدم تمرکز در حمایت

شما در هنگام حمایت نفر خود نباید به هیچ چیز دیگری غیر از حمایت کردن فکر کنید. با گوشی جدید خود بازی نکنید، آب نخورید و یا حتی با دوست خود صحبت نکنید. تمام حواس شما باید معطوف به فرد صعود کننده باشد.

  • بیست و هشت: انتخاب مسیر فرود قبل از صعود

همیشه قبل از صعود مسیر فرود خود را مشخص کنید. ممکن است شما از یک مسیر ساده صعود کرده باشید ولی مسیر فرود را تشخیص ندهید . انتخاب یک مسیر فرود سخت می تواند منجر به سقوط شما شود.

  • بیست و نه: صعود کردن با کفش های خاکی

کفش سنگنوردی که کف آن را خاک گرفته است اصطکاک لازم را با سنگ برقرار نمی کند و معمولا سر می خورد. قبل از صعود حتما کفش هایتان را تمیز کنید.

  • سی: زدن علامت بر روی سنگ

برخی از سنگنوردان برای مشخص کردن گیره های صعود آنها را با گچ مشخص می کنند. این کار عیبی ندارد ولی به یاد داشته باشید که قبل از ترک منطقه حتما این گچ ها را پاک کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

3 × دو =