مهارتهای ضروری و اساسی جهت قرقره کردن کارگاههای مسیرهای اسپرت

0
3622
جمع کردن کارگاه قرقره کوه پلاس

مهارتهای ضروری و اساسی جهت قرقره کردن کارگاههای مسیرهای اسپرت

جمع آوری کوئیک ها بعد از صعود اسپرت

مراحل ایجاد کارگاه برای جمع آوری کوئیک ها بعد از صعود اسپرت

یکی از بهترین قسمتهای صعود اسپرت ، سادگی مطلق آن است.
در هنگام صعود ، بولتها را یکی پس از دیگری با انداختن طناب ، رد میکنید. پیچیده ترین قسمت صعودهای اسپرت ، قرقره کردن کارگاه است.
به بیان دیگر ، کشیدن طنابتان از میان حلقه ها یا زنجیرهای کارگاه.
بنابراین شما میتوانید فرود آیید، کوییکهای خود را به هنگام فرود جمع آوری کنید و هیچ ابزاری را روی مسیر جا نگذارید.
این روند به طور بالقوه خطرناک است، چرا که شما باید گره طناب را از هارنس خود باز کنید و پس از رد کردن طناب از کارگاه ، مجددا آن را به هارنس خود گره بزنید. و در این میان است که اشتباهات بسیار خطرناکی رُخ میدهد.
در ادامه، تکنیکهایی را از ریک وَنس (Rick Vance) ، مدیر اطلاعات فنی شرکت پتزل ، فرا میگیریم.
به دلیل ساده، تمیز و سریع بودن این تکنیکها، بسیار جذاب میباشند.
با دانستن چنین تکنیکهایی، هرگز همطنابتان ، طناب حمایت شما را از خود جدا نمیکند.
در اینجا به ٢ عدد کوییک دراو و ١ عدد کارابین پیچ اضافه نیاز پیدا خواهید کرد.
زمانی که به تاپ میرسید ، هر کوییک دراو را به هر یک از بولت ها یا حلقه های (زنجیر) کارگاه وصل کنید. کارابین های پایینی کوییک ها باید در خلاف جهت یکدیگر باشند.
طناب خود را از کوییک دراو سمت راست رد کنید و کوییک دراو سمت چپ را مستقیما به حلقه حمایت خود وصل کنید.( ممکن است مجبور باشید تا خود را به سمت یکی از کوییک ها بکشید ، برای آنکه بدنتان به کارگاه نزدیک تر شود).
به آرامی بر روی هارنس خود بنشینید. کوییک سمت چپ باید تمامی وزن شما را پشتیبانی کند. در یک وضعیت مناسب قرار بگیرید تا بتوانید به راحتی بر روی کارگاه کار کنید.(شکل١)
همطناب شما باید در طول فرآیند ، شما را حمایت کند. از همطناب خود بخواهید که یک مقدار بیشتری طناب را آزاد کرده و در اختیارتان قرار دهد. یک حلقه از طول طنابی که از میان گره شما و کوییک سمت راست ادامه دارد را بکشید و طناب را از میان همان کوییک رد کرده و نگهدارید. یک گره سردست بزنید یا روی حلقه طناب یک گره هشت بزنید و آن گره را با یک کارابین پیچ به حلقه حمایت هارنس خود وصل کنید.(شکل٢)
از حمایتچی خود بخواهید که اضافه طناب را جمع کند اما نه به آن اندازه که به داخل کارگاه کشیده شوید. اکنون ، به همان مقداری که حمایتچی شما را نگهداشته گره رابط خود را بطور کامل باز کنید.( معمولا گره هشت تعقیب میباشد)
گرهی که روی حلقه حمایت هارنس شما است مانند یک بک آپ به کوییکی که مستقیما به داخل وصل کرده اید عمل میکند.
انتهای طناب خود را از میان ٢ حلقه کارگاه یا زنجیر آن رد کنید.( خصوصیات کارگاه به حالت نصب و دوام آن بستگی دارد) سپس گره هشت تعقیب را مجددا از میان حلقه های بستن طناب که بر روی هارنس هستند انجام دهید.
مجددا بررسی کنید که طناب بطور منظم از میان ٢ قسمت کارگاه عبور کرده و اینکه گره شما بطور صحیح بسته شده و بصورت مناسب مرتب شده.(شکل٣)
کارابین پیچ متصل به حلقه حمایت هارنس خود را باز کنید و گره بسته شده روی طناب متصل به کارابین را باز کنید.
مجددا بررسی کنید که طناب از میان هر دو قسمت کارگاه عبور کرده و گره به طور صحیح بسته شده و مرتب شده باشد.
حمایتچی شما باید آنقدر اضافه طناب را جمع نماید تا شما بتوانید به سمت کارگاه کشیده شوید و سیستم را بوسیله وزن انداختن روی طناب ، بدون باز کردن کوییک ها تست کنید.
زمانی که ١٠٠٪‏ مطمئن شدید که همه چیز مناسب است ، به حمایتچی خود یادآوری نمایید که شما را اصطلاحا فیکس نماید.
هر دو کوییک را از کارگاه برداشته و آنها را به هارنس خود وصل کنید. به خاطر آنکه شما بطور کامل روی طناب وزن وارد آورده اید، کوییکها باید به راحتی باز شوند.
اکنون شما آماده پایین رفتن و جمع آوری ابزار خود هستید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

4 × 5 =