آبشار ویسادر

0
3828
آبشار ویسادر کوه پلاس

آبشار ویسادار در پیچ و تاب جاده

نزدیک نوروز که می شویم تعداد زیادی از گردشگران برای خرید و گردش همزمان راهی شهر آستارا می شوند. اما در همان نزدیکی و در ۱۶ کیلومتری رضوان شهر آبشاری ۱۵ متری و زیبا وجود دارد به نام آبشار ویسادار. در معنای لغوی ویسادار به معنای سایه درخت بید است ولی آنچه هر بیننده ای را به اینسمت می کشاند نمای زیبای آبشار از روی پل آن است.

پس برای رفتن با سفر را ببندید . شهر پره سر در جوار شهرستان تالش واقع است. در مرکز شهر پره سر به سمت ارتفاعات مشرف به شهر از مسیر سه راه احمد وارد جاده ای به سمت روستایی بنام «صیقل سرا» می شوید که باید مسیری حدود ۱۵کیلومتر را در دل کوه و جنگل طی نمایید تا به آبشار ویسادار برسید.

برای رسیدن به آبشار خیلی هم عجله  نکنید جاده کنار رودخانه کمتر از خود آبشار جاذبه ندارد و شما می توانید در هر جای جاده توقف کنید و از فضای رودخانه و جنگل لذت کافی ببرید. حواستان باشد که هیچ گونه زباله بر جای نگذارید و بعد از دمیدن هوای تازه و روح بخش جنگل در کالبد خود به سمت آبشار ادامه مسیر دهید. جاده جنگلی ده کیلومتری بیشتر نیست و به زودی به آبشار خواهید رسید . صدای آبشار کمی که نزدیک شوید به گوش می رسد و با صدای غرش آن عظمتی بی نظیر را فریاد می کند. برای بهتر دیدن و امنیت بیشتر مسافران روی رودخانه پلی نصب گردیده که نمائی کامل از آبشار را به تماشا می گذارد.

آب آبشار با نیم چرخشی به نیم دایره ای که در پائین آبشار تشکیل گردیده  است و حوضچه ای عمیق را در دل خود پنهان کرده است می ریزد. حوضچه عمیقی که گاهی هوس پرش را در دل افراد محلی زنده می کند و البته خطرات جدی نیز به همراه دارد.

در آنطرف رود امکانات محدودی برای اقامت به صورت کمپینگ وجود دارد و البته اگر شب را هم قصد اقامت ندارید برای مدتی در کنار صدای آب و خواندن پرندگان لذت ببرید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

ده − هشت =