آبشار لاتون

0
3773
لاتون کوه پلاس

آبشار لاتون

آبشار لاتون، اوج شکوه در میان کوه و جنگل

همیشه زیباترین های طبیعت در کنار پارکینگ خودرو شما وجود ندارد و  برای دیدن آن باید مشقات سفر را بر دوش کشید و پیاده دل به طبیعت دوست داشتنی زد. مسیر آبشار لاتون نیز از آن دست زیبائی ها است که  همیشه در رویاهایتان به دنبال آن می گردید. حالا اگر می خواهید رویایتان واقعی شود با ما قدم بردارید و راهی سفر به گوشه ای دور دست در استان گیلان شوید.

حرکت از اصفهان به سمت شمال همیشه شور و شوق عجیبی دارد. نمی دانم شاید نمناکی و بوی عطر گیاهان باعث جمع آوری این لحظات خوش در قلب جنگل باشد. راه درازی است شب هنگام از اتوبان قزوین رشت راه شمال در پیش گیرید و از آنجا بندر انزلی را هم با تالاب زیبایش بگذرانید تا به شهر لوندویل برسید. اسم عجیب و غریب آن از دوره جنگ جهانی به جا مانده است. و از اهالی روستا نقل شده است  که در زمان جنگ جهانی، آلمان ها در این منطقه زندگی می کرده اند و در زبان خود آن را سرزمین خوش نامیده اند. از این شهر هم باید گذر کرد و بعد از ده کیلومتر روستای کوته کومه در مقابل شما پرده از رخ بر خواهد داشت.

روستای کوته کومه همه جور امکاناتی برای اقامت و خرید دارد و نگران هیچ چیز نباشید ویلائی اجاره کنید و واگر اهل کمپینگ هستید کمپ خود را بر قرار سازید تا خستگی راه طولانی را به در کنید. در اطراف روستا گشت بزنید و از طبیعت و هوای بی همتای آن بهره کافی ببرید. شب را خوب استراحت کنید که فردا حداقل پنج ساعت مسیر رفت و حدود سه ساعت هم برای برگشت زمان نیاز دارید. مسیر راه پاکوب دارد اما بهتر است با راهنمای محلی حرکت کنید و یا فایل جی پی اس آن را داشته باشد چون جنگل است و گم شدن در آن خطر آفرین خواهد بود.

صبح زود با روشن شدن هوا کوله های خود را بردارید و حرکت کنید. صبح زود هیاهوی پرندگان جنگل را پر خواهد کرد و هوای مطبوع کوهستان و چشمه های بین راه تنها دوست داشتنی های مسیر نخواهد بود. کمی که حرکت کنید باید از روی رودخانه کوچکی گذر کنید که گاهی با پل های چوبی دوست داشتنی تزئین شده است. کم کم منظره تپه های کوچک جنگلی فرصت عکاسی خوبی به شما خواهد داد. بعد از دو ساعت حرکت در قلب جنگل و کوه به استراحتگاه کوچکی وسط جنگل که کلبه محقر و قهوه خانه کوچکی دارد می رسید. خوردن چای و خواندن خاطرات دیگر طبیعت گردانی که به اینجا آمده اند را به شما توصیه می نمایم. بعد از استراحتی کوتاه به فکر ادامه مسیر باشید که دوساعتی دیگر راه مانده است. یادتان باشد که از مسیر خوب لذت ببرید و منتظر دیدن آبشار به تنهائی نباشید اما بعد از دوساعت که آبشاری بیش از صد متر جلو شما قد علم کرد و به نظاره اش نشستید لب جز به تحسینش بر نخواهید داشت.

حالا دیگر ظهر شده است و برای خوردن ناهار بهتر از این منظره ای نخواهید یافت پس دو ساعت زمان بگذارید تا ناهار و استراحت خود را کامل کنید، عکس گرفته و از طبیعت روح بخش سیراب شوید. با توجه به خستگی از زمان برگشت غافل نمانید و اجازه ندهید برگشت شما به بعد از غروب موکول شود. شب را در همان روستا اقامت کنید ولی برای فردا هم اگر از دیدن آبشار سیر نشده اید در سر راه برگشت خود به سمت بندرانزلی و رضوان شهر به سمت پره سر بروید و در انتهای جاده از آبشار ویسادار دیدن کنید اگر هم مایل به اقامت در یک روز دیگر هستید چه جائی بهتر از خود بندر انزلی و بازدید از تالاب عظیم و زیبای آن سراغ دارید. مسیر برگشت را هم که خوب می دانید.پس سفر خوش

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

شش + 7 =